686CKE450MKAD
5S-686CKE450MKAD
686CKE450MKAD
CAP ALUM 68UF 20% 450V THRU HOLE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CKE |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4.8761 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency | 510mA @ 120Hz |
| Impedance: | 918mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.295 (7.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 1.437 (36.50mm) |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Through Hole |
| Other:: | Radial |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)