63ZLJ18MT15X11
5S-63ZLJ18MT15X11
63ZLJ18MT15X11
CAP ALUM 18UF 20% 63V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ZLJ
Capacitance:18??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:6000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:100.8mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:710 mOhm
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Other::Can
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)