63SEV47M8X10.5
5S-63SEV47M8X10.5
63SEV47M8X10.5
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SEV |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 170mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 255mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413 (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)