63LSW100000MNB77X141
5S-63LSW100000MNB77X141
63LSW100000MNB77X141
CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LSW |
| Capacitance: | 100000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 21.5A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 23.65A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 1.236 (31.40mm) |
| Size / Dimension: | 3.032 Dia (77.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 5.709 (145.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can - Screw Terminals |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)