6.3MH747MEFC5X7
5S-6.3MH747MEFC5X7
6.3MH747MEFC5X7
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MH7 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 50mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 75mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)