565-2504-6-ND
5S-565-2504-6-ND
565-2504-6-ND
| Packaging: | 1 |
| Series: | Digi-Reel? |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 220??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 63V |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Polarization: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | 250mA @ 120Hz |
| Impedance: | 500mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | 190 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.532 (13.50mm) |
| Mounting Type: | 0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut