565-2100-1-ND
5S-565-2100-1-ND
565-2100-1-ND
United Chemi-Con
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Cut Tape (CT) |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25V |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Polarization: | -40??????C ~ 85??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | 24mA @ 120Hz |
| Impedance: | 36mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.205 (5.20mm) |
| Mounting Type: | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Other:: | Radial |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut