517D477M100EN6AE3
5S-517D477M100EN6AE3
517D477M100EN6AE3
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 517D |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 875mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.313A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.240 (31.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut