517D228M016DK6AE3
5S-517D228M016DK6AE3
517D228M016DK6AE3
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
| Series: | 517D |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.15A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.323A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.984 (25.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut