517D227M100EK6AE3
5S-517D227M100EK6AE3
517D227M100EK6AE3
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
| Series: | 517D |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 590mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 885mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.984 (25.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut