516D475M250MN6AE3
5S-516D475M250MN6AE3
516D475M250MN6AE3
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 516D |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 45mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 72mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia x 0.787 L (8.00mm x 20.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut