516D475M050JL7BE3
5S-516D475M050JL7BE3
516D475M050JL7BE3
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 516D |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 34mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 68mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia x 0.472 L (5.00mm x 12.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut