516D337M050NR6AE3
5S-516D337M050NR6AE3
516D337M050NR6AE3
CAP ALUM 330UF 20% 50V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 516D |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 560mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 840mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia x 1.024 L (10.00mm x 26.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut