516D225M200LM6AE3
5S-516D225M200LM6AE3
516D225M200LM6AE3
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 516D |
| Capacitance: | 2.2??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 23mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 36.8mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia x 0.630 L (6.30mm x 16.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut