515D475M160BB8PE3
5S-515D475M160BB8PE3
515D475M160BB8PE3
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | 515D |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 160V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 40mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 64mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.453 (11.50mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut