515D474M160AA6AE3
5S-515D474M160AA6AE3
515D474M160AA6AE3
CAP ALUM 0.47UF 20% 160V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 515D |
| Capacitance: | 0.47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 160V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 12mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 19.2mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433 (11.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut