515D226M315DK6AE3
5S-515D226M315DK6AE3
515D226M315DK6AE3
CAP ALUM 22UF 20% 315V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 515D |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 315V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 120mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 192mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.984 (25.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut