515D107M6R3JA6AE3
5S-515D107M6R3JA6AE3
515D107M6R3JA6AE3
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 515D |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 77mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 115.5mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433 (11.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut