50ZLJ390MT810X25
5S-50ZLJ390MT810X25
50ZLJ390MT810X25
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ZLJ |
| Capacitance: | 390??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.331A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 2.42A @ 100kHz |
| Impedance: | 32 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut