50ZL33MEFC8X7
5S-50ZL33MEFC8X7
50ZL33MEFC8X7
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ZL
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:159.6mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:170 mOhm
Lead Spacing:0.138 (3.50mm)
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.315 (8.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Other::Can
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
  • In stock
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut