50YXM22MTA5X11
5S-50YXM22MTA5X11
50YXM22MTA5X11
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:YXM
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105??????C
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:74.25mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency135mA @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut