50YXF330MEFCT810X20
5S-50YXF330MEFCT810X20
50YXF330MEFCT810X20
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | YXF |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 7000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 735mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.05A @ 100kHz |
| Impedance: | 78 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut