50YXF1MEFCT15X11
5S-50YXF1MEFCT15X11
50YXF1MEFCT15X11
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | YXF |
| Capacitance: | 1??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 12.6mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 30mA @ 100kHz |
| Impedance: | 4 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut