50TZV22M6.3X6.1
5S-50TZV22M6.3X6.1
50TZV22M6.3X6.1
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TZV |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 52.8mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 165mA @ 100kHz |
| Impedance: | 880 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.240 (6.10mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut