50TZV220M10X10.5
5S-50TZV220M10X10.5
50TZV220M10X10.5
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TZV |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 402mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 670mA @ 100kHz |
| Impedance: | 180 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413 (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut