50TZV1500MTPAVB18X21.5
5S-50TZV1500MTPAVB18X21.5
50TZV1500MTPAVB18X21.5
CAP ALUM 1500UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | Automotive |
| Capacitance: | TZV |
| Tolerance: | Active |
| Voltage - Rated: | 1500??????F |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ??????20% |
| Lifetime @ Temp.: | 50V |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | 8000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | Polar |
| Ripple Current - High Frequency | Automotive |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Mounting Type: | 0.846 (21.50mm) |
| Package / Case: | - |
| Other:: | Surface Mount |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut