50TRV470M16X16.5
5S-50TRV470M16X16.5
50TRV470M16X16.5
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TRV |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 720mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.2A @ 100kHz |
| Impedance: | 120 mOhm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669 (17.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.669 L x 0.669 W (17.00mm x 17.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can - SMD |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut