50THV100M10X10.5
5S-50THV100M10X10.5
50THV100M10X10.5
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:THV
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):250 mOhm
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:175mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency350mA @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394 Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Radial
Other::Can - SMD
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
  • In stock
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut