50SKV47M10X10.5
5S-50SKV47M10X10.5
50SKV47M10X10.5
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SKV |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 180mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 270mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413 (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can - SMD |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut