50MS72.2MEFCT54X7
5S-50MS72.2MEFCT54X7
50MS72.2MEFCT54X7
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | MS7 |
| Capacitance: | 2.2??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 16mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 24mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.059 (1.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut