500D686M6R3BA2A
5S-500D686M6R3BA2A
500D686M6R3BA2A
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V AXIAL
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia x 0.512 L (6.30mm x 13.00mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut