500D476M025BB2A
5S-500D476M025BB2A
500D476M025BB2A
CAP ALUM 47UF 20% 25V AXIAL
| Series: | 500D |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia x 0.689 L (6.30mm x 17.50mm) |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut