478CKE035MQY
5S-478CKE035MQY
478CKE035MQY
CAP ALUM 4700UF 20% 35V T/H
| Capacitance: | 4700??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70.6 mOhm @ 120Hz |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency | 1.78A @ 120Hz |
| Impedance: | 2.492A @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.295 (7.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 1.437 (36.50mm) |