477TTA063M
5S-477TTA063M
477TTA063M
CAP ALUM 470UF 20% 63V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TTA |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 353 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 845mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.1661A @ 50kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.512 Dia x 1.220 L (13.00mm x 31.00mm) |