477TMA100M
5S-477TMA100M
477TMA100M
CAP ALUM 470UF 20% 100V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TMA |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 318 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 770mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.155A @ 50kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia x 1.614 L (16.00mm x 41.00mm) |