477TMA025M
5S-477TMA025M
477TMA025M
CAP ALUM 470UF 20% 25V THRU HOLE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TMA |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 564 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency | 370mA @ 120Hz |
| Impedance: | 555mA @ 50kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia x 0.827 L (10.00mm x 21.00mm) |