477SVH025MGE
5S-477SVH025MGE
477SVH025MGE
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SVH |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 560 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency | 450mA @ 120Hz |
| Impedance: | 675mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.425 (10.80mm) |
| Mounting Type: | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |