477CKH050M
5S-477CKH050M
477CKH050M
RADIAL 105C LYTIC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CKH |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 353 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 630mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.0395A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.846 (21.50mm) |