476SVH050MEL
5S-476SVH050MEL
476SVH050MEL
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SVH |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4.94 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency | 63mA @ 120Hz |
| Impedance: | 94.5mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.315 (8.00mm) |
| Mounting Type: | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |