475SMH050MQ5
5S-475SMH050MQ5
475SMH050MQ5
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SMH |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217 (5.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |