450QXW47MEFC10X45
5S-450QXW47MEFC10X45
450QXW47MEFC10X45
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
| Series: | QXW |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 440mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.850 (47.00mm) |