450QXW15MEFR8X30
5S-450QXW15MEFR8X30
450QXW15MEFR8X30
CAP ALUM 15UF 20% 450V T/H
| Series: | QXW |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 170mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 255mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |