450QXW120MEFC18X31.5
5S-450QXW120MEFC18X31.5
450QXW120MEFC18X31.5
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL
| Series: | QXW |
| Capacitance: | 120??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 800mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.2A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.319 (33.50mm) |