450LLE8.2MEFC10X20
5S-450LLE8.2MEFC10X20
450LLE8.2MEFC10X20
CAP ALUM 8.2UF 20% 450V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LLE |
| Capacitance: | 8.2??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 20000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 84mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 280mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |