450HFG680MBN45X50
5S-450HFG680MBN45X50
450HFG680MBN45X50
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
| Series: | HFG |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 3.41A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 4.774A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.886 (22.50mm) |
| Size / Dimension: | 1.772 Dia (45.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |