450BXW47MEFR18X20
5S-450BXW47MEFR18X20
450BXW47MEFR18X20
CAP ALUM 47UF 20% 450V T/H
| Series: | BXW |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 460mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.15A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |