450BXW33MEFR12.5X30
5S-450BXW33MEFR12.5X30
450BXW33MEFR12.5X30
CAP ALUM 33UF 20% 450V T/H
| Series: | BXW |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 400mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |