450BXW27MEFR10X35
5S-450BXW27MEFR10X35
450BXW27MEFR10X35
CAP ALUM 27UF 20% 450V T/H
| Series: | BXW |
| Capacitance: | 27??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 320mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 800mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.457 (37.00mm) |