450BXW18MEFR10X25
5S-450BXW18MEFR10X25
450BXW18MEFR10X25
CAP ALUM 18UF 20% 450V T/H
| Series: | BXW |
| Capacitance: | 18??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 230mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 575mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |