450BXW120MEFR18X40
5S-450BXW120MEFR18X40
450BXW120MEFR18X40
CAP ALUM 120UF 20% 450V T/H
| Series: | BXW |
| Capacitance: | 120??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 930mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 2.093A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |